UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij!

Obiekty miłości i miłość do obiektów

 Seminarium „Obiekty miłości i miłość do obiektów”

Krakowie, 11-13.09.2020 r.

Rachela Molicka

 

„Nigdy nie jesteśmy tak bardzo bezbronni wobec cierpienia jak wtedy, gdy kochamy, nigdy nie jesteśmy bardziej narażeni na nieszczęście niż wtedy, gdy utraciliśmy ukochany obiekt albo jego miłość.”

Zygmunt Freud - „Kultura jako źródło cierpień”

 

Inspiracją do powstania tego seminarium jest powyższy cytat Zygmunta Freuda. Rozwijamy się  i dojrzewamy w relacjach, nawiązujemy więzi z różnymi obiektami, począwszy od tego pierwotnego dla nas obiektu, czyli matki. Doświadczenia bycia w relacji zapisują się głęboko w naszych ciałach, sercach i umysłach. Niezaspokojone potrzeby tworzą nieświadome pragnienia, te z kolei mogą powodować, że tkwimy w pułapce schematów i przymusu powtarzania. Ale jesteśmy też zdolni do transgresji, a nasza miłość do obiektów ma zdolność do transformacji, dzięki czemu nasze obiekty miłości się zmieniają.

 

A zatem jaka jest Twoja miłość do obiektów, jak ją przeżywasz?

 

Zakochanie, zafascynowanie, motyle w brzuchu, piorun sycylijski, namiętność, zakazany owoc, a może powolne zbliżanie się i oddalanie, jednorazowa przygoda czy też niewinny flirt?

 

Jaki jest twój obiekt miłości?

 

Podobny do ciebie jak brat bliźniak, czy twoje zupełne przeciwieństwo? Obiekt na wyciągnięcie ręki, z sąsiedztwa, czy też niedostępny, zakazany? Kobieta, mężczyzna? A może zawsze występujący w parach, stawiający konieczność wyboru? Karmiący, kojący, czy wręcz przeciwnie; porzucający i raniący?

 

Podczas seminarium chcę zaprosić Państwa do przyjrzenia się swoim obiektom miłości             i swojej miłości do obiektów. Dzięki udziałowi w seminarium raczej nie pozbędziemy się cierpienia wynikającego z zaangażowania w relację, ale być może uda nam się zbliżyć do tych delikatnych przestrzeni  w naszych wnętrzach i rozpoznać wrażliwe miejsca i czułe punkty.

 

 

mgr Rachela Molicka - certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka - aplikantka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, terapeutka, trenerka i superwizorka delegowana psychodramy PAfE. Twórczyni integracyjnego Teatru trochę Innego. Autorka scenariuszy i sztuk teatralnych. Kilkukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatr. Prowadzi praktykę prywatną w Krakowie, superwizje indywidualne i grupowe oraz grupy psychodramy i self experience.

 

 

 

 

Stowarzyszenie Polski Instytut Psychodramy
ul. Michała Bałuckiego 6, 30-318 Kraków
NIP: 6762150959
PEKAO S.A. 22 1240 4689 1111 0000 5141 9185
Copyright © 2009. All rights reserved.